- Sīkdatnes, kas nodrošina Jūsu pieprasīto pakalpojumu darbību.
- Sīkdatnes, kas NIC sniedz informāciju par interneta vietnes www.nic.lv apmeklējumu un kuru izmantošanai ir nepieciešama Jūsu piekrišana.
Eiropas Kiberdrošības mēneša ietvaros “.lv” reģistra uzturētājs NIC izpētīja, cik no “.lv” domēna vārdu lietotājiem NIC tiešsaistes sistēmā izmanto divfaktoru autentifikāciju, un dati ir satraucoši – mazāk nekā 30% lietotāju ir aktivizējuši šo sava domēna vārda aizsardzību.
“NIC tiešsaistes sistēmā “.lv” domēna vārdu lietotāji var mainīt gan savus, gan domēna vārda datus, piemēram, tīmekļa vietnes IP adresi vai e-pasta serveri. Paroles, lai arī cik sarežģītas tās būtu, var uzminēt vai iegūt, izmantojot, piemēram, pikšķerēšanas e-pastus. Tāpēc paļauties tikai uz paroli nav droši. Lietotājiem savus tiešsaistes kontus, tajā skaitā arī NIC tiešsaistes sistēmas, vajadzētu aizsargāt ar papildu autentifikācijas metodi,” uzsver NIC vadītāja K.Sataki.
Divfaktoru autentifikācija lietotāja identitātes pārbaudei izmanto nevis vienu, bet divas dažādas autentifikācijas metodes - vispirms lietotājvārdu un paroli un papildus tam kaut ko unikālu - telefona vai koda kalkulatora ģenerētu kodu, pirkstu nospiedumu vai ko citu, kas ir pieejams tikai lietotājam. Izmantojot divfaktoru autentifikāciju, tiek nodrošināta daudz efektīvāka aizsardzība pret nesankcionētu piekļuvi tiešsaistes kontiem. Pat ja ļaundaris iegūst lietotāja paroli, tas nevar piekļūt lietotāja tiešsaistes kontam, nezinot otro autentifikācijas faktoru.
NIC tiešsaistes sistēmai izvēlētais divfaktoru autentifikācijas risinājums ir pieejams mobilajām, valkājamām ierīcēm, kā arī galddatoru platformām un strādā bez interneta savienojuma, padarot lietotāju autentifikāciju iespējamu gandrīz visur! Autentifikācijas kods tiek ģenerēts un attēlots tikai uz ierīces, kurā ir uzstādīta lietotne, turklāt tas ir derīgs ļoti īsu brīdi – mazāk nekā minūti. Tas nodrošina papildu drošību, jo hakeriem ir gandrīz neiespējami to pārtvert.
Vairāk par NIC tiešsaistes sistēmas divfaktoru autentifikācijas aktivizēšanu vai atslēgšanu, ja slepenā atslēga nav saglabāta vai ierīce ir bojāta vai pazaudēta, lasiet šeit.
Divfaktoru autentifikācija var šķist sarežģīta, bet, to izmantojot, tiešsaistes konti būs efektīvāk pasargāti.
Aicinām ikvienu sevi pasargāt, visur, kur vien tas ir iespējams, tai skaitā NIC tiešsaistes sistēmā, izmantojot vairāku faktoru autentifikāciju.